Szukaj: w


Artykuły


Gwiezdne Wojny Koncertowo w Zabrzu - Relacja z koncertu!Czwartego listopada w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbyło się multimedialne wydarzenie Gwiezdne Wojny Koncertowo, opracowane przez Adama Celińskiego, a wykonane przez orkiestrę Alla Vienna oraz Hollyłódzką Orkiestrę Filmową pod batutą Jana Niedźwieckiego. Muzyka Johna Williamsa napisana do sagi stworzonej przez George’a Lucasa jest jedną z najchętniej, ale niekoniecznie najlepiej wykonywanych partytur filmowych. Również pokazany świetlne i multimedialne pozostawiają wiele do życzenia. Jak do tej opinii ma się zabrzański koncert? Przekonajcie się sami...
Harry Potter i Komnata Tajemnic Live in Concert - relacja.Usłyszeć ścieżkę dźwiękową do Harry'ego Pottera na żywo podczas projekcji filmu - niezapomniane przeżycie! Pomimo kilku organizacyjnych niedociągnięć, tegoroczną, polską odsłonę tournee Harry Potter i Kamień Filozoficzny Live in Concert zaliczyć możemy do bardzo udanych. Perfekcyjne wykonanie kultowej partytury Johna Williamsa budziło apetyt na więcej i dzięki staraniom JVS Group mieliśmy to otrzymać! Niespełna pół roku po pierwszej odsłonie muzyki do Pottera mieliśmy okazję doświadczyć analogicznych wrażeń wyniesionych z symultanicznego wykonania ścieżki dźwiękowej do Komnaty Tajemnic. Czy było to równie emocjonujące przeżycie?

Dlaczego warto sięgać po muzykę poważną?Pytanie z pozoru proste, przecież muzyka filmowa wyrosła na kanwie tradycji pielęgnowanych przez wielkich klasyków. Budząca się do życia kinematografia dosłownie wyrwała ją z sal koncertowych, scen teatralnych i oper, rzucając w wir wielkich przeobrażeń kulturowych. Współczesna muzyka filmowa już tylko w śladowym stopniu identyfikuje się z tymi wzorcami. Czemu więc raz na jakiś czas nie pozwolić sobie na powrót do korzeni? Na zaczerpnięcie z tego niewyczerpalnego źródła inspiracji dla współczesnych ikon gatunku...

Dobranockowe Melodie - wizyta w Muzeum DobranocekMuzeum Dobranocek w Rzeszowie przygotowało wystawę czasową Dobranockowe Melodie, dzięki której możemy się zagłębić w muzykę z dawnych kreskówek. Oto, co czeka na zwiedzających.

10. FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ W KRAKOWIE - Fotorelacja

Tym razem do naszej, tradycyjnej w formie, relacji z Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie postanowiliśmy dołączyć nową - fotorelację. I tak za pomocą obrazów postaramy się Wam odtworzyć najważniejsze momenty z tego święta muzyki filmowej.


poprzednia | następna

R E K L A M ANASI PARTNERZY:Poki.pl
Grydladzieci.pl

 
Strona hostowana przez
www.twojastrona.pl
Copyright © 2005-2017 FilmMusic.pl.
Wszelkie materiały multimedialne wykorzystane na tej stronie służą jedynie celom informacyjnym.
Projekt i wykonanie