Regeneracja płyt CD AUDIO

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
bladerunner

Regeneracja płyt CD AUDIO

#1 Post autor: bladerunner » wt lis 10, 2009 16:16 pm

Witam serdecznie jako, że wyszukiwarka nie spełniła mojej prośby postanowiłem napisać temat.
Mianowicie chciałem się zapytać czy oddawał ktoś płyty do ,, uzdrowienia''.
Czy wiąże się to z utratą jakości dźwięku zapisanej na płycie?Czy zostają usunięte wszystkie rysy? Mam kilka płyt do oddania.
Znalazłem u siebie w mieście wypożyczalnie Videoworld . 10 zł kosztują takie przyjemności. Korzystał ktoś z ich usług?

Może ktoś ma już jakieś doświadczenie w tym temacie. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Kontakt:

#2 Post autor: Wawrzyniec » wt lis 10, 2009 18:54 pm

A czy te płyty są w aż tak złym stanie, że podczas ich słuchania, słyszysz, że coś jest z nimi nie tak? Gdyż szczerze to ja o takim uzdrawianiu, niestety nic nie słyszałem, gdyż na szczęście nie potrzebuję.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully

#3 Post autor: Bucholc Krok » wt lis 10, 2009 20:19 pm

Nie chcę się tu wymądrzać, bo się na tym nie znam, ale kiedyś byłem na stronie internetowej pewnej firmy, która świadczyła takie usługi. Jeśli dobrze pamiętam to likwidacja rys miała polegać na zdjęciu wierzchniej (ochronnej) warstwy płyty. Rysy znikają, ale co z warstwą ochronną? Płyta zostaje "goła i wesoła"? Bo przecież lakierować tego chyba nie będą :?: :)

bladerunner

#4 Post autor: bladerunner » wt lis 10, 2009 22:33 pm

Szlifują, to na pewno. Wawrzyniec mam z tego co liczyłem 4 płyty do oddania 3 z nich ( to konieczność wiadomo z jakich powodów), chciałbym wymienić również pudełka( tu nie ma problemu)

Pedant jestem na punkcie ,,schludności'' płyt.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +

#5 Post autor: Althazan » wt lis 10, 2009 22:56 pm

Znajomy oddał jedną płytę takim "fachofcom" od szlifowania płyt (stacjonarna firma, wszystko legalne, itp.). Potem nie mógł na nią patrzeć, bo rys było więcej niż przed "czyszczeniem". NIE POLECAM.

bladerunner

#6 Post autor: bladerunner » śr lis 11, 2009 10:34 am

Na allegro zauważyłem, że ogłaszają się ludzie, którzy oferują pastę polerską ze ściereczką. Kupujący są zadowoleni.

bladerunner

#7 Post autor: bladerunner » sob lis 28, 2009 14:20 pm

ożywiam temat bo uważam, że to jeden z ciekawszych wątków na forum :p

Wysłałem dwie płyty do profesjonalnego czyszczenia w katowicach:

Jak dojdą dam znać.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +

#8 Post autor: Althazan » sob lis 28, 2009 14:40 pm

Aż jestem ciekawy. Oby to nie byli partacze...
A można wiedzieć jakie?

bladerunner

#9 Post autor: bladerunner » sob lis 28, 2009 15:27 pm

Te płyty to :

-Kill bill vol1,
-Bałem się ale oddałem swojego Crimsona już żałuję :) a tak przy okazji to nie Ty wystawiłeś swój Karmazynowy przypływ na allegro?:) Jak można to cudeńko sprzedawać:(

Jak będzie wszytko ok to oddam też muzykę z beyond rangoon, kocham tę płytę bałem się ją oddać jeszcze bardziej niż Crimsona.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +

#10 Post autor: Althazan » sob lis 28, 2009 15:32 pm

bladerunner20 pisze:Te płyty to :

-Kill bill vol1,
-Bałem się ale oddałem swojego Crimsona już żałuję :) a tak przy okazji to nie Ty wystawiłeś swój Karmazynowy przypływ na allegro?:)

Jak będzie wszytko ok to oddam też muzykę z beyond rangoon, kocham tę płytę bałem się ją oddać jeszcze bardziej niż Crimsona.
Też bym się bał o swoje skarby... Jakby coś zawalili - nie przejmuj się - pomożemy! :)
Tak, wystawiłem m.in. Crimson Tide na allegro - oczywiście nie swoją prywatną, bo mam dwa wydania japońskie :) - ta sprzedawana jest mocno porysowana, ale chodzi bez najmniejszego zająknięcia... 8)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz

#11 Post autor: Adam » ndz gru 13, 2009 09:40 am

hmm jaki jest sens dawać do "regeneracji" (wtf? :) ) płyty typu Kill Bill czy Crimson Tide, skoro to masówka po ok +/- 10$ ? Drożej Ci wyjdzie wysyłka, opłacenie tej jakże zacnej "usługi" i stres co z tym zrobią i czy wróci całe ;-)

bladerunner

#12 Post autor: bladerunner » śr gru 16, 2009 15:55 pm

Czyli tak :) płyty doszły nie dość, że źle zabezpieczone, szły prawie 3 Tygodnie to jeszcze całe porysowane . ale działają. ogólnie nie polecam nikomu :)

Jeszcze jedno facet się oferuję na allegro po 6zł jest z katowic.

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +

#13 Post autor: Althazan » śr gru 16, 2009 16:08 pm

bladerunner20 pisze:ogólnie nie polecam nikomu
Czyli znowu partacze... Nic nowego... cholera... :evil:

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully

#14 Post autor: Bucholc Krok » śr gru 16, 2009 16:54 pm

Ale, panowie, czego się spodziewaliście? Że płyty będą jak nówki? :D
Może spróbujcie tutaj (znalazłem tę stronę, o której kiedyś pisałem):

http://www.marksoft.com.pl/7/id_art/844/

bladerunner

#15 Post autor: bladerunner » śr gru 16, 2009 17:58 pm

ja już nie będę tracił pieniędzy :) od dziś kupuję płyty tylko zafoliowane :) no jeszcze od Adasia do mnie przyjdzie batman odfoliowany:P

ODPOWIEDZ