Lisowe problemy z BluRay

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

Re: Lisowe problemy z BluRay

#106 Post autor: lis23 » pn lip 23, 2012 01:27 am

Dzięki za odpowiedź, o to mi właśnie chodziło: co to jest i skąd się wzięło?
ciekawe tylko, dlaczego te " skazy " pojawiają się tylko w kilku momentach, scenach?, tak jakby do tych kilku scen się nie przyłożono ... myślałem, że je zeli na BD film wygląda dobrze, np. na początku to całość będzie tej samej jakości, jak widać, miałem ( i mam nadal ) mgliste pojęcie o BD ;)
szkoda, że w recenzjach wydania BD nie wspomniano o tych problemach z obrazem a czy jest jakaś szansa, że następne wydanie będzie pozbawione owych błędów, czy po prostu za te x lat nie wrzucą tego samego?
śmieszy mnie jeszcze zmiana polskiej wersji " Kręgu Życia ", zabawne jest to, że na początku filmu mamy nową wersję piosenki z nowym tekstem i nową wykonawczynią a w finale filmu mamy piosenkę z oryginalnej wersji z 1004 roku ;), po co robiono coś takiego i czy nie zauważono takiego błędu?.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +

#107 Post autor: kiedyśgrześ » pn lip 23, 2012 01:55 am

Ta robota jest nudna i męcząca, ludzie ( czynniki ) puszczają błędy, automat pierdzieli często gradienty (płynne przejścia koloru), w filmach rysunkowych tego jest od pyty. Prawdę mówiąc, to żałosne jak nas (konsumentów) traktują, co poradzisz :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#108 Post autor: lis23 » pn lip 23, 2012 02:15 am

Dzięki za tak profesjonalne wytłumaczenie tego zjawiska, nikt inny nie tyle nie potrafił tego wytłumaczyć, ale w ogóle tego nie widział :)
tak, zjawisko to obserwuję tylko w filmach animowanych już od czasu DVD - swoją drogą, wersja DVD " Króla Lwa " z 2003 roku ma jeszcze więcej wad, min. " ruszające się " niebo przy nocnych scenach, na BD jest już lepiej, choć i tu nie jest idealnie w tych scenach.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +

#109 Post autor: kiedyśgrześ » pn lip 23, 2012 03:02 am

"Ruszające się niebo", to resztki po kompresji JPG, norma :P Jeśli będziesz miał ochotę Lis, to zaznajom się z definicją(o co chodzi/jak to działa), obraz się od tego nie poprawi, ale przestanie Cię to dziwić/wnerwiać :P
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#110 Post autor: lis23 » pn lip 23, 2012 13:09 pm

Wnerwia mnie to, że obraz na Blu-Ray przedstawiany jest jako ideał a " Król Lew " jako idealna konwersja filmu animowanego na BD, którą nie jest, gdyby nie zachwalano tak tego wydania od strony technicznej i nie wychwalano jakości obrazu, to zapewne nie miałbym takich oczekiwań, nie miałem oczekiwań co do " Pocahontas " ( zwłaszcza po wpadce z " Tarzanem " ) a tu taka niespodzianka
przekonałem się tez, że nie warto ufać nowym nośnikom obrazu, zawiódł mnie DVD, teraz zawodzi Blu-Ray ;)
a z definicją chętnie się zapoznam, tylko gdzie jej szukać? - aha, doszukałem się, ze kompresja JPG dotyczy obrazów statycznych, nie ruchomych - chyba że coś źle zrozumiałem ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +

#111 Post autor: kiedyśgrześ » pn lip 23, 2012 13:29 pm

MPG to ruchome JPG :) MPEG-2 (DVD) to w sumie to samo, H.264 kolejne rozwinięcie, oczywiście upraszczam, w kompresji ruchomych obrazków wchodzi całe to grupowanie między ramkami (obrazkami), ale zawsze gdzieś tam się na początku procesu pojawia JPEG (JPG) albo jakiś mądrzejszy lub głupszy klon :P wszak obraz ruchomy to zestaw obrazów statycznych :P

Edit: dodam, proces kompresji jest dwustopniowy: szukasz, podobieństw w pojedynczej ramce - upraszczasz, szukasz podobieństw między ramkami-upraszczasz, "ruchome chmurki" powstają w drugim procesie, bo pierwszy nie zachowuje geometrii obrazu, podobno w H.264 jest lepszy algorytm nie powodujący takich zaokrągleń obliczeniowych i tego jest mniej lub wcale, nie potwierdzę, nie zaprzeczę, bo się za bardzo w te chmurki HD nie wpatrywałem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#112 Post autor: lis23 » pn lip 23, 2012 22:19 pm

Ja sobie dziś porównywałem wersję BD i DVD i nie ma porównania, zwłaszcza jeżeli idzie o kolory, DVD wygląda jak VHS ;P poza tym, te " pasy " występują i na DVD w tych samych scenachh, oraz w innych, w których na BD ich nie ma ;)
tak więc, DVD nie ma szans do Blu-Raya, tym bardziej boli, że taki film nie został staranniej przygotowany ... w scenie, gdzie Timon, Pumba i Simba rozprawiają o gwiazdach w jednym ujęciu rozgwieżdżone niebo jest czyściutkie a już sekundę później na zbliżeniu " rusza się " :? szkoda, że nie dopatrzyli takich szczegółów ale mam nadzieję, ze na porządnym tv z odległości 1,5 metra nie będzie to aż tak uciążliwe, gorsza jest świadomość, że ja wiem że to tak wygląda ;)
Edit; dodam jeszcze, że w tej całej sekwencji z Timonem i Pumbą też mam pasy na niebie:

http://www.blu-ray.com/movies/screensho ... position=7

tak się owo niebo prezentuje:

http://i.ytimg.com/vi/5uxDCXCnohk/0.jpg

jednak zastanawiam się, czy u nie nie jest coś nie tak, gdyż te screeny są czyste a u mnie tak to nie wygląda:

http://www.highdefdiscnews.com/screensh ... ing_24.png

http://www.highdefdiscnews.com/screensh ... ing_25.png

http://www.highdefdiscnews.com/?p=68496

cóż, dzisiaj mają u nas zakładać tv cyfrową na jeden tv, więc ewentualnie pożyczę sobie od nich kabelek HDMI i zobaczę czy to coś da.

Awatar użytkownika
Mefisto
KameNewman

#113 Post autor: Mefisto » wt lip 24, 2012 03:07 am

lis23 pisze:ze na porządnym tv z odległości 1,5 metra nie będzie to aż tak uciążliwe
no to nie dziwota, że jakieś pasy widzisz :D usiądź jeszcze bliżej może :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#114 Post autor: lis23 » wt lip 24, 2012 14:17 pm

Wiesz, jestem osobą słabowidzącą ( nie widzę na jedno oko ) i muszę oglądać z bliska, ale z ponad metra na monitorze też te pasy widzę ;)
dodam jeszcze, że nie podłączałem innego kabla HDMI bo nie było okazji ale pokazałem temu gościowi od tv obraz z mojego " Robin Hooda " i sam był zdziwiony ;) stwierdził, że to albo zakłócenia przez router i przekaźnik do internetu, albo przez kabel, albo wada samej płyty.

Awatar użytkownika
Mefisto
KameNewman

#115 Post autor: Mefisto » wt lip 24, 2012 16:19 pm

Słabowidząca? Stary to my tu mieliśmy problemy z dostrzeżeniem pasów, więc wymyśl coś innego :P
Z którego Robin Hooda?
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#116 Post autor: lis23 » wt lip 24, 2012 17:50 pm

Nie widzę tylko na jedno oko i to od urodzenia, nie słyszę też na jedno ucho, więc słyszę tylko w mono ... ale na drugie oko jeszcze widzę ;P i dla mnie te paski są bardzo dobrze widoczne
" Robin Hood " Ridleya Scotta, w ostatniej scenie filmu mam takie " śnieżenie " na postaciach, w trakcie całego filmu też jest trochę baboli - co ciekawe, na PC w PowerDVD obraz jest lepszy - " Król Lew " wygląda tak samo i na PC i na PS3.

Awatar użytkownika
Mefisto
KameNewman

#117 Post autor: Mefisto » wt lip 24, 2012 18:08 pm

to może masz coś w ustawieniach albo faktycznie płyta wadliwa
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Kontakt:

#118 Post autor: Templar » wt lip 24, 2012 21:32 pm

Wydaje mi się, że z płytą coś nie tak, skoro inne dobrze działają, najlepiej pożycz od kogoś innego, albo wypożyczalni filmów poszukaj i na 1 dzień pożyczyć, żeby sprawdzić.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#119 Post autor: lis23 » wt lip 24, 2012 21:55 pm

A o którym filmie mówisz?, o " Robin Hoodzie " czy o " Królu Lwie "?
gdyby w przypadku " Robin Hooda " to była wina płyty, to na PC film odbierałby tak samo, a nie odbiera, jest lepiej niż na PS3
Templar - odnośnie Disneyowskiego " Tarzana ' o którym rozmawialiśmy jakiś czas temu to chyba jednak będzie wznowienie wydania Blu-Ray:

http://www.blu-ray.com/movies/Tarzan-3D-Blu-ray/40389/

ciekawe tylko, czy obraz będzie poprawiony, czy wrzucą to samo co wiosną?.

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Kontakt:

#120 Post autor: Templar » wt lip 24, 2012 22:18 pm

lis23 pisze:A o którym filmie mówisz?, o " Robin Hoodzie " czy o " Królu Lwie "?
gdyby w przypadku " Robin Hooda " to była wina płyty, to na PC film odbierałby tak samo, a nie odbiera, jest lepiej niż na PS3
O Robinie, właśnie dlatego, że na PC inaczej odbiera to myślę, że to wina płyty, jakieś błędy mogą być i na PC lepsza korekcja tych błędów :P
lis23 pisze:Templar - odnośnie Disneyowskiego " Tarzana ' o którym rozmawialiśmy jakiś czas temu to chyba jednak będzie wznowienie wydania Blu-Ray:

http://www.blu-ray.com/movies/Tarzan-3D-Blu-ray/40389/

ciekawe tylko, czy obraz będzie poprawiony, czy wrzucą to samo co wiosną?.
Ciekawe czy do kina do dadzą, czy od razu na BR, bo jak do kin to może poprawią :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

ODPOWIEDZ