Lisowe problemy z BluRay

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

Re: Lisowe problemy z BluRay

#151 Post autor: lis23 » pt lut 15, 2013 02:06 am

Trzeba patrzeć na Czechy, co tam mają
ja czekam najbardziej na " Aladyna " i na " Dzwonnika ", pierwotnie " Aladyn " miał być w Diamond Edition ale u nas ostatnio coś z tą serią kręcą ... " Piotrusia Pana " wydali poza nią ... :?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mefisto
KameNewman

#152 Post autor: Mefisto » pt lut 15, 2013 04:33 am

Templar pisze:No w innych krajach wydają, w Niemczech sporo bajek Disneya jest w steelbooku, Mulan było też chyba w UK w steelbooku w wersji DVD :P
Wiesz, w innych krajach to wydają wiele różnych rzeczy, a u nas to steele dopiero co na salony zawitały :P
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#153 Post autor: lis23 » pt lut 15, 2013 15:40 pm

Nie lubię stellbooków, ciężko z nich wyciągnąć płytę ;)
a wcześniej już były, na DVD, np. " Transformersy " ;)

Awatar użytkownika
Mefisto
KameNewman

#154 Post autor: Mefisto » pt lut 15, 2013 19:49 pm

lis23 pisze:Nie lubię stellbooków, ciężko z nich wyciągnąć płytę ;)
eeee?
a wcześniej już były, na DVD, np. " Transformersy " ;)
wiem, że były, ale to nie znaczy, że są u nas na porządku dziennym - dopiero w zeszłym roku tak naprawdę zacżęli ich więcej wydawać
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +

#155 Post autor: kiedyśgrześ » pt lut 15, 2013 20:04 pm

po ile te steelbooki schodzą na złomie? jest w tym deal? i czy bardziej ekologiczne nie byłyby woodbooki? skrzynka, w to słoma zabezpieczająca, w środku płyta, tak to widzę, do wersji kolekcjonerskich możnaby nawet woodbooka z takim tyci tyci okuciem, małą kłódeczką i maciupeńkim kluczykiem dodawać, wypełniając tym samym zapisy antypirackich aktów prawnych :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Kontakt:

#156 Post autor: Templar » pt lut 15, 2013 21:59 pm

Mefisto pisze:Wiesz, w innych krajach to wydają wiele różnych rzeczy, a u nas to steele dopiero co na salony zawitały :P
No co Ty gadasz, jedynie w przypadku BR to tak, ale 6-7 lat temu to całą masę filmów wydawali na DVD w steelbookach, a także gry i nawet w mniejszych steelbookach płyty z muzyką, ja mam spore ilości tego, nawet jak BR się pojawiło to na DVD właśnie jeszcze dawali sporo wydań specjalnych w steelach. Ale na BR to racja, dopiero od roku zaczynają się pojawiać.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#157 Post autor: lis23 » pt lut 15, 2013 22:23 pm

Co do muzy to w stellbooku mam tylko " Akustycznie " Budki Suflera i to była taka bardziej ciekawostka wtedy ;)
płyta CD notorycznie z tego wylatuje ;)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Kontakt:

#158 Post autor: Templar » pt lut 15, 2013 22:26 pm

Ja nigdy nie miałem żadnych problemów z wyjmowanie, ani też z wypadaniem płyt ze steelbooków, na jakieś trefne egzemplarze chyba musiałeś trafić :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

Awatar użytkownika
Krzysiek
Ghostwriter znanego twórcy

#159 Post autor: Krzysiek » pt lut 15, 2013 23:07 pm

Posiada ktoś może "Pattona" na Blu? Czy może ktoś oglądał na DVD?

Na Blu obraz rewelacyjny, niestety zaskoczyła mnie "przerwa". Wielokrotnie oglądałem film w tv i nie było czegoś takiego. Wydania DVD niestety nie posiadam, więc nie mam jak sprawdzić. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie dlugość tej przerwy między scenami (21-22) - dobre kilka minut.... Z podobnym czymś spotkałem się w przypadku filmu "Tora Tora Tora" na DVD. Mam ten tytuł też na Blu, ale jeszcze nie zebrałem się by porównać.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +

#160 Post autor: kiedyśgrześ » pt lut 15, 2013 23:39 pm

Jak to przerwa? Intermission? Może chodzi o to, że tak to w kinach grali, na DVD bywał taki bajer i mi się to podobało :P Mam Pattona na DVD, ale nigdy tego nie oglądałem, może potem rzucę okiem :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Mefisto
KameNewman

#161 Post autor: Mefisto » sob lut 16, 2013 02:13 am

Templar pisze:No co Ty gadasz, jedynie w przypadku BR to tak, ale 6-7 lat temu to całą masę filmów wydawali na DVD w steelbookach, a także gry i nawet w mniejszych steelbookach płyty z muzyką, ja mam spore ilości tego, nawet jak BR się pojawiło to na DVD właśnie jeszcze dawali sporo wydań specjalnych w steelach. Ale na BR to racja, dopiero od roku zaczynają się pojawiać.
Tak, mówiłem głównie o BR. Choć z tym dvd też bym nie przesadzał, bo wcale 6-7 lat temu nie było ich wcale tak dużo na dvd (o grach się nie wypowiadam).
Krzysiek pisze:Posiada ktoś może "Pattona" na Blu? Czy może ktoś oglądał na DVD?

Na Blu obraz rewelacyjny
A jakie masz wydanie? Bo wiesz - w USA wyszedł właśnie nowy transfer, reszta świata na starym zdaje się jedzie wciąż.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Ghostwriter znanego twórcy

#162 Post autor: Krzysiek » sob lut 16, 2013 10:59 am

Jak to przerwa? Intermission? Może chodzi o to, że tak to w kinach grali, na DVD bywał taki bajer i mi się to podobało
Tak, dokładnie o to mi chodzi....
Na DVD jeszcze rozumiem, choć muszę jednak sprawdzić jak jest z "Tora Tora Tora" na Blu (nie daje mi to spokoju...) ale w dobie cyfryzacji mogę pójść po piwo czy też się odlać w dowolnej chwili i nic z treści filmu nie stracić. Jeszcze przez moment myślałem, że jest to związane z przeskokiem na drugą warstwę płyty, ale nie mam aż tak badziewnego odtwarzacza by trwało kilka minut. Poza tym "Władca Pierścieni" leci bez przestojów i nawet nie widać kiedy jest przejście.... "Pattona" dałem do sprawdzenia kumplowi i to samo.
A jakie masz wydanie? Bo wiesz - w USA wyszedł właśnie nowy transfer, reszta świata na starym zdaje się jedzie wciąż
Od dawna nie jestem na czasie w tym temacie. Czym różnią się te wydania? Raczej mało prawdopodobne by ten tytuł ponownie wypuścili na rynek. Mam wydanie w DTSie HD z polskimi napisami. Dla mnie obraz jest świetny. Może niebo jest lekko sztuczne, ale reszta super.
Dokładnie taka okładka (ale bez 40th)

http://www.dvdempire.com/Exec/v4_item.a ... id=1569835

Niestety ani na płycie ani na pudełku nie ma kodów czy cyfr gdzie by mozna było coś porównać - jedynie nr licencji

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#163 Post autor: lis23 » sob lut 16, 2013 15:48 pm

Mefisto pisze:
Tak, mówiłem głównie o BR. Choć z tym dvd też bym nie przesadzał, bo wcale 6-7 lat temu nie było ich wcale tak dużo na dvd (o grach się nie wypowiadam).
Na moje ponad 150 gier na PC mam tylko cztery Steelbooxy: Crysis, Dragon Age Orgins EK, Dawn of War II i Might and Magic Heroes VI
co do DVD to pamiętam tylko Transformersy, IJ i Krolestwo Kryształowej Czaszki, Kod Da Vinci, Star Trek i chyba tyle ...

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Kontakt:

#164 Post autor: Templar » sob lut 16, 2013 16:08 pm

Ojciec chrzestny (trylogia), Star Trek, Wanted, Powrót do przyszłości, Transformers, Labirynt Fauna, Ciekawy Przypadek Benjamina Buttona, Szeregowiec Ryan, Cloverfield - to część z tych co ja posiadam.

A z gier to mam jeszcze więcej, m.in. Mafia 2, Modern Warfare 2, NFS: Shift, MAG, Uncharted 2, Uncharted 3, SW: The Force Unleashed, SW: The Force Unleashed 2, SW: The Old Republic, Killzone 2, Killzone 3, LittleBigPlanet 2, Driver: Parallel Lines, The Godfather, TOCA Race Driver 3, Scarface: The World Is Yours, Assassin's Creed.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#165 Post autor: lis23 » sob lut 16, 2013 16:36 pm

Heh, widzę, że łączysz gry na wszystkie platformy, to ja mam jeszcze Killzone 2 ;)

ODPOWIEDZ