Sprzęt muzyczny

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#211 Post autor: Ghostek » śr lip 15, 2020 23:06 pm

Dorzuć kilka zł i kup AKG. Moim zdaniem dobrze sobie radzą w stosunku jakość - cena jeżeli chodzi o tę serięsłuchawek:
https://www.euro.com.pl/sluchawki/akg-k ... lsrc=aw.ds
Obrazek

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi

#212 Post autor: Kaonashi » śr lip 15, 2020 23:11 pm

Wczoraj kupiłem właśnie AKG K240. :D
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner

#213 Post autor: Mystery » pt lip 17, 2020 12:27 pm

Kaonashi pisze:
śr lip 15, 2020 17:19 pm
Przy okazji rozglądam się za jakimś porządnym zestawem. Dziś w media markcie polecano mi to: https://www.denon.com/pl-pl/shop/networ ... em/ceoln10

Nie znam jednak firmy, więc mam pytanie, czy warto się w to zaopatrzeć. :)
Jak się zdecydujesz podziel się wrażeniami. Też czegoś szukam i to zdaje się prezentować racjonalnie :wink:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz

#214 Post autor: Adam » pt lip 17, 2020 15:00 pm

Brać :!: - jeśli ktoś nie jest Applowcem - na warunki domowe dla nie-hardkorów to jeden z najciekawszych wyborów. 8) Tu obszerny test po PL na profesjonalnym portalu - https://www.avtest.pl/audio/item/1067-denon-ceol-n10

Zwróćcie uwagę, że nie czyta plików Appla - ani z cd ani z usb. Szczególnie to drugie może boleć, bo cały muzyczny iTunes i laptopy/tablety/iPhony Appla to AIFF przecież, więc nie przeniesiecie na pendrive bo nie odczyta, ani iphona nie podepniecie. Oczywiście jak ktoś nie korzysta / nie ma, to whatever, brać tym bardziej. Jakbym nie był Applowcem, to bym kupił.
"NO TIME TO DIE"

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi

#215 Post autor: Kaonashi » pt lip 17, 2020 16:08 pm

Adam pisze:
pt lip 17, 2020 15:00 pm
Zwróćcie uwagę, że nie czyta plików Appla - ani z cd ani z usb. Szczególnie to drugie może boleć, bo cały muzyczny iTunes i laptopy/tablety/iPhony Appla to AIFF przecież, więc nie przeniesiecie na pendrive bo nie odczyta, ani iphona nie podepniecie. Oczywiście jak ktoś nie korzysta / nie ma, to whatever, brać tym bardziej. Jakbym nie był Applowcem, to bym kupił.
Co to są pliki Apple?
Ja generalnie szukam takiego sprzętu, na którym będzie mi się ładnie z głośników sączył Ennio odpalony z CD. Żeby dźwięk nie brzmiał jakby dochodził z zamkniętego pokoju. :)
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz

#216 Post autor: Adam » pt lip 17, 2020 18:38 pm

Jak masz fizyczny sprzęt firmy Apple - to on zapisuje pliki w bezstratnym formacie AIFF. Jak korzystasz z iTunes i kupujesz tam płyty, to w takim formacie się też zapisują.
Jeśli masz płytotekę na Iphonie czy tablecie/laptopie Apple, to przy tym Denonie zbyteczne będzie podpięcie ich do USB i słuchania jak z pendrive, bo Denon nie odczyta Ci plików, bo one są AIFF.

Jeśli nie jesteś zwolennikiem Jabłek - masz smartfon z Androidem i laptopa/PCta z Windowsem/Linuxem - to nie masz się co przejmować, tylko od razu lecieć i kupować ten w/w sprzęt Denona. A do słuchania samych CD to już w ogóle wystarczy w zupełności.

Poczytaj ten długi test.
"NO TIME TO DIE"

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#217 Post autor: lis23 » ndz lip 19, 2020 12:10 pm

Co myślicie o tych głośnikach? Rzeczywiście nadaja się tylko do rocka?

https://allegro.pl/oferta/kolumny-tonsi ... 4291fbf951
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ