Koronawirus

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

Re: Koronawirus

#91 Post autor: lis23 » wt kwie 14, 2020 16:58 pm

Zamiast księżniczki mogli zrobić Beatę S, której pieniądze się po prostu należą ;) Albo Krystynę P ;)

Policja się strasznie pokrętnie tłumaczy z poczynań przedstawicieli władz i Jarosława Kaczyńskiego, tymczasem, polscy biegacze otwarcie mówią, że nie żyjemy w Państwie prawa, bo zakaz biegania po parku i w lesie, nawet w maskach, łamie prawo.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Kontakt:

#92 Post autor: Wawrzyniec » czw kwie 16, 2020 01:25 am

#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#93 Post autor: lis23 » czw kwie 16, 2020 16:46 pm

youtu.be/-ibJdzF8uP4

Elton nie ma w domu fortepianu, że gra na keyboardzie? ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Nominowany do Emmy

#94 Post autor: swordfish » pt kwie 17, 2020 11:20 am

Pamięci Billa Withersa - cover jego piosenki w sam raz idealnie pasujący na czas kwarantanny światowej.

youtu.be/AKvDU4OA6_g

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#95 Post autor: lis23 » pt kwie 17, 2020 16:24 pm

Swoją drogą, muzycy i tak nie mogą komponować, więc mogliby wykorzystać ten czas na komponowanie nowych piosenek. Płyty co prawda nie da się nagrać, o ile nie ma się własnego studia nagraniowego ( a część takie posiada ) i nie jest się multiinstrumentalistą ( Phil Collins swego czasu sam nagrał album "Both Sides", grając na wszystkich instrumentach ) ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully

#96 Post autor: Bucholc Krok » pt kwie 17, 2020 18:33 pm

Przetestowałem w czwartek "maskę ninja". Niestety, jeśli temperatura jest zbyt wysoka to grzeje niemiłosiernie. Było ok. 6 stopni, czasami mocniej zawiało. W dodatku miałem jeszcze kaptur. Przy szybkim marszu (i bez wiatru) jest dość ciężko. Plus jest taki, że można materiał odsunąć od ust na 2-3 cm (albo po prostu część od nosa w dół mieć luzem) i lepiej się oddycha. To jest świetne rozwiązanie, ale na temperaturę od zera w dół. No chyba że bez kaptura/czapki, ale wtedy nie wygląda to najlepiej. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi

#97 Post autor: Kaonashi » pt kwie 17, 2020 20:16 pm

To chyba pierwszy COVID-19 wśród kompozytorów filmówki - :arrow: viewtopic.php?f=27&t=2531&p=317078#p317078
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Gieferg
Kserujący nuty

#98 Post autor: Gieferg » sob kwie 18, 2020 12:23 pm

przetestowałem w czwartek "maskę ninja". Niestety, jeśli temperatura jest zbyt wysoka to grzeje niemiłosiernie.
Dużo zależy od materiału.
Na razie sprawdziłem tylko klasyczną bandanę w stylu "napad na dzikim zachodzie" i idąc do roboty na odcinku gdzie jest trochę pod górkę czułem się prawie jak w Tatrach (z tym, że było ponad 20 stopni, wieczorem jak było chłodno, szło się zdecydowanie lepiej). No ale taka bandana to po złożeniu dwie warstwy materiału na twarzy, zobaczymy jak wyjdzie z "ninją".
No chyba że bez kaptura/czapki, ale wtedy nie wygląda to najlepiej.
Właśnie wtedy wygląda najlepiej :) No ale ja chusty na głowie (nie na twarzy) noszę niemal standardowo (chyba, że akurat kapelusz ;)) więc jestem przyzwyczajony.
Lis23 pisze:Swoją drogą, muzycy i tak nie mogą komponować, więc mogliby wykorzystać ten czas na komponowanie
Fuck logic.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully

#99 Post autor: Bucholc Krok » pn kwie 20, 2020 16:55 pm

Gieferg pisze:
sob kwie 18, 2020 12:23 pm
Dużo zależy od materiału.
Na razie sprawdziłem tylko klasyczną bandanę w stylu "napad na dzikim zachodzie" i idąc do roboty na odcinku gdzie jest trochę pod górkę czułem się prawie jak w Tatrach (z tym, że było ponad 20 stopni, wieczorem jak było chłodno, szło się zdecydowanie lepiej). No ale taka bandana to po złożeniu dwie warstwy materiału na twarzy, zobaczymy jak wyjdzie z "ninją".
Zmodyfikowałem ten pomysł. Przełożyłem przez głowę, ale tylko na tyle, żeby odkryć oczy. Działa jak chusta, tylko jest lepiej zawiązana (długie rękawy). No i można ściągnąć kaptur. :)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#100 Post autor: lis23 » sob kwie 25, 2020 11:34 am

Gieferg pisze:
sob kwie 18, 2020 12:23 pm

Lis23 pisze:Swoją drogą, muzycy i tak nie mogą komponować, więc mogliby wykorzystać ten czas na komponowanie
Fuck logic.
Jednak nie:

youtu.be/LNNPNweSbp8

Nie wiem, czy to nie jest pierwszy nowy utwór od premiery albumu "A Bigger Bang"?

Awatar użytkownika
swordfish
Nominowany do Emmy

#101 Post autor: swordfish » ndz maja 03, 2020 03:20 am

Pierwszy masowy koncert w czasie pandemii.
Kasia Kowalska w Ciechanowie między blokami. Z filmiku szacuję, że mogło zgromadzić się pod sceną 200 osób.
https://m.facebook.com/story/graphql_pe ... E0NjA2NDI2

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#102 Post autor: lis23 » śr maja 27, 2020 11:53 am

Od 30 maja znosza obowiazek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej a od 6 czerwca otwieraj kina i teatry!
Ciekawe, co będa grali, skoro wszystko poprzesuwali?

- 19 czerwca - „Czworo dzieci i COŚ”
- lipiec - „#TUITERAZ”
- lipiec - „Tenet” i „Mulan”

Cinema City i Multikino zapowiedziały już, ze nie otworza się od szóstego czerwca, bo nie ma co grać ;) Poza tym, tylko 50% miejsc dostępnych, maseczki przez cały czas i zakaz jedzenia i picia, nie wiem, kto pójdzie do takiego kina.

Awatar użytkownika
swordfish
Nominowany do Emmy

#103 Post autor: swordfish » czw maja 28, 2020 08:31 am

Jednym z pierwszych kin w Polsce, które otworzy swoje drzwi w dniu 6 czerwca będzie warszawskie Kino Muranów.

Na ich stronie czytamy: "Drodzy Widzowie, z ogromną radością możemy już oficjalnie to ogłosić: 6. czerwca ponownie otwieramy drzwi (i sale kinowe) Muranowa! Pełen program (wraz ze sprzedażą biletów) ogłosimy jutro o 13:00 - a już teraz na 6 czerwca zapowiadamy przedpremierowy seans „Zdrajcy” Marca Bellocchio oraz seans „Wina we krwi” w ramach FILMS for FOOD, a 7. "Nasz czas" Carlosa Reygadasa. Od tego dnia będzie czynna również kinowa kawiarnia."

Na początek możemy pójść do kin studyjnych na repertuar nowości przygotowanych przez Gutek Film. Nie dziwię się, że CC, Multikino i Helios nie chcą się jeszcze otworzyć. Problem repertuarowy. Musieliby grać filmy, które miały premiery na początku roku, a te w większości pojawiły się już w serwisach vod. Jeśli Nolan nie przesunie swojego filmu, to w lipcu czeka nas wizyta w IMAX na "Tenet".

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#104 Post autor: lis23 » czw maja 28, 2020 08:35 am

Mogliby puścić "Call of the Wild" z napisami, w lutym się nie wyrobiłem a nie ma jeszcze u nas BD / 4k ;)
Mam nadzieję, że nie przesuna "Mulan" ale nawet jeśli to obok nowego Nolana nie będzie i tak co grać w kinach, bo większość premier poprzesuwali - no chyba, że znowu przesuna, tylko w tył ;) Poza tym, kto pójdzie do kina w maseczce i bez możliwości jedzenia i picia? Obłożenie 50% sali to nie problem, bo rzadko kiedy jest komplet widzów.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Kontakt:

#105 Post autor: Koper » sob maja 30, 2020 11:59 am

"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ