John Williams

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pawel P.
Metallica
Posty: 1101
Rejestracja: czw gru 29, 2011 21:36 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: John Williams

#4906 Post autor: Pawel P. » czw lut 04, 2021 21:33 pm

Zrozumiałem, że to Ciebie spotkał taki pech. W każdym razie, jeśli kiedyś kupisz i okaże się, że książeczki brak, już wiesz, do kogo masz uderzyć ;) Coś mi się wydaje, że to się prędzej czy później pojawi w pojedyńczych wydaniach.

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 254
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

Re: John Williams

#4907 Post autor: Wurger » czw lut 04, 2021 21:39 pm

Adam pisze:
czw lut 04, 2021 20:56 pm
Dlatego w przypadku Parku lepiej kupić używkę.
Na forum u nas niedawno była za 450 zł bodaj ktoś chyba oferował.
I taka chce kupić :D Szukałem jej na forum, ale już chyba nie ma tego ogłoszenia. Zreszta dałem swoje ogłoszenie ,które pozostało bez odzewu..

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1017
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: John Williams

#4908 Post autor: galljaronim » czw lut 04, 2021 21:59 pm

Też miałem Ci Tomek zaproponować tą bezzębną książeczkę, ale widzę, że Paweł mnie uprzedził Ale faktycznie, bez płyt do niczego się ona nie przyda. Życzę udanych poszukiwań i natrafienia na atrakcyjną ofertę, oczywiście za ludzkie piniądze.


Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 54166
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Williams

#4909 Post autor: Adam » czw lut 04, 2021 23:00 pm

Wurger pisze:
czw lut 04, 2021 21:39 pm
Adam pisze:
czw lut 04, 2021 20:56 pm
Dlatego w przypadku Parku lepiej kupić używkę.
Na forum u nas niedawno była za 450 zł bodaj ktoś chyba oferował.
I taka chce kupić :D Szukałem jej na forum, ale już chyba nie ma tego ogłoszenia. Zreszta dałem swoje ogłoszenie ,które pozostało bez odzewu..
To był user bladu. Forumowy troll ale może aktualne ;-)
Napisz do bladerunner22 czy jakoś tak.
SOUNDTRACKS.PL

Awatar użytkownika
Wurger
Kserujący nuty
Posty: 254
Rejestracja: czw lip 23, 2009 08:53 am

Re: John Williams

#4910 Post autor: Wurger » czw lut 04, 2021 23:41 pm

Adam pisze:
czw lut 04, 2021 23:00 pm
Wurger pisze:
czw lut 04, 2021 21:39 pm
Adam pisze:
czw lut 04, 2021 20:56 pm
Dlatego w przypadku Parku lepiej kupić używkę.
Na forum u nas niedawno była za 450 zł bodaj ktoś chyba oferował.
I taka chce kupić :D Szukałem jej na forum, ale już chyba nie ma tego ogłoszenia. Zreszta dałem swoje ogłoszenie ,które pozostało bez odzewu..
To był user bladu. Forumowy troll ale może aktualne ;-)
Napisz do bladerunner22 czy jakoś tak.
Dzieki za info :) Tez go pamietal z licznych wpisów na forum. Mail juz poszedł :)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 19342
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: John Williams

#4911 Post autor: Mystery » pn lut 08, 2021 09:26 am

Dziś 89 urodziny obchodzi John Williams, 100 lat!
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1017
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: John Williams

#4912 Post autor: galljaronim » pn lut 08, 2021 19:01 pm

100 lat plus więcej Mistrzu!

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 30596
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Williams

#4913 Post autor: Wawrzyniec » pn lut 08, 2021 20:43 pm

Cały dzień świętuję i mniej więcej tak się dzisiaj zachowuję ;)

youtu.be/wGP3tG8-uC8
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 30596
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: John Williams

#4914 Post autor: Wawrzyniec » ndz lut 14, 2021 13:15 pm

Tak przypadkowo odświeżyłem sobie "Patriotę" i naprawdę wielką przyjemność sprawia mi słuchanie tej muzyki, szczególnie tytułowego utworu. W sumie za często do tej muzyki nie wracam, gdyż nie za bardzo przepadam za tym filmem. Ale muzyka jest naprawdę dobra i aż trudno w to uwierzyć, że kiedyś John Williams pisał dla Rolanda Emmericha.

Obrazek

Odświeżając sobie soundtrack, odświeżyłem sobie też, recenzję Marka, która raczej nie spodoba się Adamowi, gdyż pierwszy akapit to w sumie mówienie, że David Arnold się skończył. :P Ale naturalnie z tekstem i oceną Marka się zgadzam:
https://filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=506
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 54166
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Williams

#4915 Post autor: Adam » ndz lut 14, 2021 13:18 pm

Maras i jego, qrwa, teorie, jak z tym Reys Theme :lol: :mrgreen: Pisać o chłopie który w 2 lata zrobił swojego pierwszego Bonda, Godzillę i zaczął drugiego Bonda, że się wtedy skończył... :roll:

Dodatkowo recka do zmiany, bo Maras pisze nieprawdę - Arnold dokładnie wyjaśnił początek prac nad Patriotą. Demo nie zostało nawet odsłuchane, więc nie zostało odrzucone, bo jak zaczął pracę, w trakcie, dostał telefon, że "ej sorry no, ale Williamsa bierzemy". Angaż byl tylko dla podniesienia pr tego marnego filmu, a John akurat miał wolny termin. I Arni powiedział "że ok, być zastąpionym przez Williamsa to zaszczyt i i tak nic lepszego by nie napisał". A temat z Patrioty wykorzystał później w innym filmie, ale już nie chciał powiedzieć w jakim. A miał sporo dobyrch scorów w późniejszych latach, więc któryś z nich otrzymał temat Patrioty. Na YT można sobie obejrzeć, zresztą w tym samym segmencie mówi o odrzuceniu z Cutthroat Island - i to tam było chamsko, a nie przy Patriocie, bo go zlali i nie dostał nawet odpowiedzi, mimo że był na teaserowym plakacie już, był na planie zdjęciowym, a plakat ze swoim nazwiskiem niedawno znalazł w piwnicy i wstawił na twittera, komplementując muzykę Debneya.

Także Maras niech wraca do Rey's Theme, a nie wprowadza ludzi w błąd :P
SOUNDTRACKS.PL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 10220
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Williams

#4916 Post autor: lis23 » ndz lut 14, 2021 14:37 pm

Czy taki mierny film? Dla mnie, najlepszy film tego reżysera, sorry dla fanów "Gwiezdnych Wrót", "Dnia Niepodległości" czy "Godzilli" ;)
Poza tym, tematyka filmu bardziej mnie interesowała niż powyższych a dzięki Gibsonowi z tomahawkiem lubię trzecią odsłonę Assassin's Creed III, gdzie Connor wywija tą bronią ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 54166
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Williams

#4917 Post autor: Adam » ndz lut 14, 2021 15:00 pm

Mierny i żaden amerykanski film nie nakłamał tak historycznie o własnej wojnie secesyjnej, jak ten. Plus jeszcze ta historia z fejkowymi mega pozytywnymi reckami w gazetach :lol:
SOUNDTRACKS.PL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 10220
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: John Williams

#4918 Post autor: lis23 » ndz lut 14, 2021 15:46 pm

Niezależnie od wad, takich filmów się już nie robi, a wtedy, w 2000 roku mieliśmy na przestrzeni dwóch miesięcy "Gladiatora" i "Patriotę", a teraz? Teraz jest tylko Netflix ( "Król Wyjęty Spod Prawa", "Król" czy "Barbarzyńcy" ).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 54166
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: John Williams

#4919 Post autor: Adam » ndz lut 14, 2021 15:55 pm

zapomniałeś o Disneyu :P
SOUNDTRACKS.PL

Awatar użytkownika
MichalP
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 807
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: John Williams

#4920 Post autor: MichalP » ndz lut 14, 2021 18:55 pm

lis23 pisze:
ndz lut 14, 2021 14:37 pm
Czy taki mierny film? Dla mnie, najlepszy film tego reżysera, sorry dla fanów "Gwiezdnych Wrót", "Dnia Niepodległości" czy "Godzilli" ;)
Poza tym, tematyka filmu bardziej mnie interesowała niż powyższych a dzięki Gibsonowi z tomahawkiem lubię trzecią odsłonę Assassin's Creed III, gdzie Connor wywija tą bronią ;)
Sorry, nie moglem tego filmu obejrzec do konca bez wypicia kilku setek wodki. Zadecie pseudo patriotyczne w tym filmie jest karykaturalne i przestaje byc nawet zabawne po jakims czasie. Poziom dramatu, ktory ma sterowac naszymi emocjami jest tak przesterowany, ze po chwili w ogole przestaje ci zalezec na kim kolwiek w tym filmie. Emmerich poczul sie zbyt pewnie - to wywalenie Arnolda to byl debilny pomysl, ale sie na nim zemscil, bo od tamtej chwili szedl po rowni pochylej juz - co prawda jego filmy jeszcze robily jakas tam kase, ale byly juz tak pelne durnowatosci, ze sie szybko ludziom przejadly. Widac, ze gosc inaczej nie potrafil.

A sama muzyka Johna Williamsa jest ladna, momentami fajna, ale widac, ze Williams sie w tym filmie nie odnalazl, uratowal go jego talent do melodii i dobrych aranzacji. I do samej muzy tez malo co wracam, bo mam taki niesmak po filmie, ze az nawet muza mi sie zle kojarzy.

ODPOWIEDZ