Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swordfish
Z oscarową nominacją

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#391 Post autor: swordfish » ndz cze 13, 2021 23:08 pm

"Mare of Easttown" trzyma poziom seriali własnych HBO. Nie jest to poziom szczytowy, ale jako praca rzemieślnicza dobrze została zrealizowana. Kate Winslet jako główna gwiazda wypada nieźle. Kobitka fajnie się starzeje i mimo fałd tłuszczu chciałoby się z nią wyskoczyć na piwo. Kate ma w swoim dorobku mnóstwo ról i dałoby się znaleźć lepsze, np. "Lektor" czy córka Jerzego Hoffmana w "Steve Jobs". Pozytywne oceny jej gry w serialu wynikają pewnie z tego, że dawno jej nie było widać na ekranie (ostatnie 3-4 lata to głównie dubbing) i widzowie tęsknią za jej powrotem.
Ogólnie serial wkracza w rytm opowieści znanych nam z codziennych telenowel. Są dłużyzny, przegadane wątki, mnóstwo postaci pobocznych. Mamy wątek kryminalny, który jest prezentowany na poważnie, a za chwilę jako przerywnik mamy sceny komediowe np. z matką naszej bohaterki, która popija ukradkiem alkohol z butelki czy dziewczyna LGBT+ budząca się na kanapie we własnym domu w trakcie pocałunku swojej ukochanej z inną dziewczyną. Może w tym roku będzie nadawać się jako tytuł do Topu Rocznego, ale na przestrzeni ostatnich lat wypada jednak słabo. Czegoś mi brakuje i nie do końca wsiąknąłem w przedstawianą historię. Finał na plus, bo mocno ratuje serial jako całość. Ocena 6.5/10

Awatar użytkownika
swordfish
Z oscarową nominacją

#392 Post autor: swordfish » śr cze 16, 2021 08:16 am

Wawrzyniec pisze:
ndz cze 13, 2021 12:48 pm
https://www.imdb.com/title/tt13406036/r ... _op_4#void
NOTE: Our rating mechanism has detected unusual voting activity on this title. To preserve the reliability of our rating system, an alternate weighting calculation has been applied.
Mystery uważaj jak oceniasz. :D :wink:
Z ciekawości kliknąłem jedynkę i wynik końcowy nie zmienił się. Odczekałem nawet dobę na aktualizację i liczba głosujących Top 1000 Voters nie zmieniła się (dalej jest 12). Mój 23 letni staż w IMDB i ocenienie 3000 tytułów są nieznaczące. Nie jestem w elicie Top 1000 Voters.

Awatar użytkownika
swordfish
Z oscarową nominacją

#393 Post autor: swordfish » wt cze 22, 2021 15:55 pm

"Downton Abbey" i "Allo, allo" za mało europejskie. Jeszcze mogą mieć poważny wpływ na mieszkańców UE, którzy zapragną Brexitu w swoim kraju. Jako członkowie UE nie powinniśmy oglądać Monty Pythona, Doctora Who i Sherlocka.
Szkodliwe dla naszych umysłów. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... -brexicie/

Awatar użytkownika
swordfish
Z oscarową nominacją

#394 Post autor: swordfish » wt cze 29, 2021 12:41 pm

swordfish pisze:
śr cze 16, 2021 08:16 am
Wawrzyniec pisze:
ndz cze 13, 2021 12:48 pm
https://www.imdb.com/title/tt13406036/r ... _op_4#void
NOTE: Our rating mechanism has detected unusual voting activity on this title. To preserve the reliability of our rating system, an alternate weighting calculation has been applied.
Mystery uważaj jak oceniasz. :D :wink:
Z ciekawości kliknąłem jedynkę i wynik końcowy nie zmienił się. Odczekałem nawet dobę na aktualizację i liczba głosujących Top 1000 Voters nie zmieniła się (dalej jest 12). Mój 23 letni staż w IMDB i ocenienie 3000 tytułów są nieznaczące. Nie jestem w elicie Top 1000 Voters.
IMDB trzyma się na swojej pozycji i nadal ocena ogólna dla serialu wynosi 6.9. Dla poszczególnych odcinków nota spadła do 3.9. Czyli jak? Ogólnie użytkownicy oceniają na 6.9, a odcinki na 3.9? Skąd taka różnica?

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara

#395 Post autor: qnebra » wt cze 29, 2021 15:08 pm

Widocznie zapomnieli o zmianie algorytmu dla odcinków, bo iMDB nie podumało że ludzie mogą oceniać pojedyncze odcinki.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Kontakt:

#396 Post autor: Wawrzyniec » śr cze 30, 2021 12:55 pm

Chociaż na pewno twórcy osiągnęli swój cel, gdyż jest wokół serialu głośno.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
swordfish
Z oscarową nominacją

#397 Post autor: swordfish » czw lip 01, 2021 00:07 am

IMDB ulega presji "jedynek". Ogólna ocena serialu spadła do 3,9, tak jak poszczególne odcinki.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner

#398 Post autor: Mystery » pt lip 02, 2021 10:56 am

Mare of Easttown 1 - 8-
HBO w formie, dla fanów telewizyjnych kryminałów pozycja obowiązkowa.

The Mosquito Coast 1 - 6+
Trochę inspiracji Braking Bad i Ozark, fabuły tu nie ma, rodzinka przez cały sezon ucieka, momentami brakuje tu logiki, ale fajnie się nawet śledziło.

Katla - 7-
Hideo Kojima zrobił serialowi chyba najlepszą reklamę, więc i ja sięgnąłem i było warto, osobliwe sci-fi o radzeniu sobie z traumą.
ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Kontakt:

#399 Post autor: Koper » wt lip 06, 2021 20:29 pm

Mystery pisze:
pt lip 02, 2021 10:56 am
Katla - 7-
Hideo Kojima zrobił serialowi chyba najlepszą reklamę, więc i ja sięgnąłem i było warto, osobliwe sci-fi o radzeniu sobie z traumą.
Trochę taka snuja, ale klimat, te widoki jak z post-apo albo innej planety rewelacja. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ