Co ostatnio oglądaliście?

W dzisiejszych czasach samym kinem człowiek nie żyje. Seriale zyskały w ostatnim czasie bardzo wielką rolę. Dlaczego więc nie mieć i specjalnego forum na ten temat?
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner

Re: Co ostatnio oglądaliście?

#301 Post autor: Mystery » ndz maja 31, 2020 18:46 pm

Better Call Saul 5 - 7+
Najlepszy sezon, klimat już jak w BB, ale wyższą ocenę zostawiam na ostatni.

Ozark 3 - 7
Bez zbędnych fajerwerków, trochę długo się rozkręcał, ale to po prostu kolejny dobry sezon. Akcja nie wiele ruszyła do przodu i była bardziej nastawiona na przemiany psychologiczne bohaterów, niż na akcję z praniem kasy, ale lepiej żeby serial zaczynał już powoli zmierzać ku końcowi, bo potencjał się wyczerpuje, na ten sezon po prostu wymyślili brata na którym oparli całą akcję i jeszcze ten zbędny romans babki z gówniarzem, no ale zapowiada się, że w "4" właściwa akcja wreszcie ruszy z kopyta.

Westworld 3 - 6+
Już się pozapominało przez te 2 lata wszystkie niuanse, ale sci-fi hardkorowe i raczej przednie, mimo, iż czuć, że robione trochę na siłę, ale z chęcią zobaczę kolejny sezon, szczególnie jak świat przedstawiony będzie zachwycał tak samo jak tu.

Dom z papieru 1&2 - 7-
W końcu sprawdziłem o co tyle szumu. Naciągana, czasami głupawa, ale dobra i wciągająca rozrywka, trochę przypominała mi wrażenia z pierwszego sezonu Prison Break i już się obawiam co będzie dalej, bo całkiem zgrabnie zamknięto tu historię, a widzę, że będzie 5 sezon...

Midnight Gospel 1 - 5
Kids, Don't Do Drugs! Don't Watch Midnight Gospel! Psychodeliczny bełkot głównie o medytacji. Podziwiam abstrakcję, ale strasznie mnie zmęczyło, ostatnie 2 odcinki trochę poratowały.

Locke & Key 1 - 6+
Zmarnowany potencjał nawet na coś kultowego, ale fajnie się śledziło. Dobry scenariusz i ciekawa historia nie do końca przykuła się w dobre i równe widowisko.

Tales from the Loop 1 - 8-
Dawno nie widziałem czegoś tak smutnego, ma coś z humanizmu Pozostawionych, ba nawet Dekalog Kieślowskiego mi się włączył, choć zabrakło jakiegoś pierwiastka genialności. Świat przedstawiony i klimat, coś pięknego, niby antologia, ale pięknie łącząca się w całość, niewątpliwie jedna z najciekawszych pozycji tego roku.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz

#302 Post autor: Adam » ndz cze 28, 2020 19:13 pm

Gangs Of London - 9/10. Zaskoczenie roku, serial roku i jeden z najlepszych minionych wieeelu lat. Tylko dla dorosłych. Wielowątkowa, kryminalna historia wśród reali gangusów współczesnego Londynu i tamtejszych nastrojów społecznych, wyraziste postaci, mistrzowskie choreografie walk twórców Raida, bezkompromisowa brutalność, świetne zdjęcia.. Jak dobrze, że na 2022 zapowiedziano w tamtym tygodniu premierę Sezonu 2. Aha, muzyki nie stwierdziłem, albo bardzo słabą, dlatego nie ma maksa.
"NO TIME TO DIE"

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner

#303 Post autor: Mystery » śr lip 01, 2020 10:57 am

Ciekawe, dodaje "Gangs Of London " do listy :wink:

U mnie w czerwcu:

Dom z Papieru 3 & 4 - 6
Mało potrzebne, ale mimo sporych mankamentów, śledziło się dobrze, jednak hype na maxa przesadzony, kończyli by to już w cholerę.

What We Do in the Shadows 2 - 7
Lepszy, niż pierwszy sezon, można się było pośmiać, no i bohaterowie, z którymi miałem trochę problem w pierwszym sezonie, tu w końcu dali się polubić. Szkoda, że trzeci sezon opuszcza główny pomysłodawca Jemaine Clement.

Rick and Morty 4 - 7
Poziom dziwactw utrzymany, choć nie wiem czy jest już tak równo jak kiedyś.

Killing Eve 3 - 6+
O dziwo zaskakująco pozytywnie.

Into the Night 1 - 6
Dobre, bo krótkie, z jednej strony nawet ciekawe, z drugiej głupawe, ale wciągające, choć główną bolączką są irytujące postacie, którym ciężko sympatyzować.

Blood Machines - 5
Nie wiem co to było, ale klimat był.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz

#304 Post autor: Adam » czw lip 02, 2020 16:27 pm

Mystery pisze:
śr lip 01, 2020 10:57 am
Ciekawe, dodaje "Gangs Of London " do listy :wink:
Zapomniałem dopisać że twórcą i reżyserem jest TEN Gareth Evans, a S2 będzie ścisłą kontynuacją, a nie na siłę, bo w S1 historia się rozbudowywała i tylko mniejsza część wątków została wyjaśniona. Także na pewno już w momencie produkcji S1 wiedzieli że robią też S2, ale ogłosili to z opóźnieniem.

Odpalaj, bo warto - pilot trwa 1,5 h i buty spadają od razu :D

W trailerze jakieś 1/2 - 3/4 to sceny z pilota:

youtu.be/4CJ5p4XisHs
"NO TIME TO DIE"

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner

#305 Post autor: Mystery » pn sie 03, 2020 12:52 pm

Dark 3 - 7
Coś nie pykło, rozwiązanie może być, ale sezon już najmniej satysfakcjonujący, przesadzili już z tymi podróżami i sci-fi, a bohaterów potraktowano trochę po macoszemu, tak jak wcześniejsze cykle intrygowały i trzymały w napięciu, tak ten potrafił zmęczyć, jednak sam serial wyjątkowy.

Gangs Of London 1 - 7+
Zaskakująco świetna rozrywka, tak jak Hollywood obecnie pieje z zachwytu nad gośćmi z Johna Wicka, tak Gareth Evans odsyła ich do piaskownicy i szkoda tylko, że wyreżyserował jedynie 2 odcinki. Sama intryga dosyć powszednia, ale brutalna akcja porządnie kopie w tyłek, aż dziwne, że ma miejsce w takim właśnie serialu. Ciekawym jak drugi sezon, bo produkcja z gangsterki powoli przechodzi chyba w szpiegowskie klimaty. Także dzięki Adam za polecenie, było warto :wink:

Family Guy 18 - 6+
Po 18 sezonie już wiele nie oczekuję, ale jak zwykle można było się pośmiać, a niepoprawnie politycznie gagi wciąż fajnie dają radę i to pod szyldem Disneya, któremu również ładnie się obrywało :wink:

The Woods 1 - 6
Porządna produkcja, niezły klimat, nawet fajnie trzymała w napięciu, choć mogłaby być lepiej poprowadzona, no i po finale jakoś tak obojętnie.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz

#306 Post autor: Adam » pn sie 10, 2020 12:41 pm

Mystery pisze:
pn sie 03, 2020 12:52 pm
Gangs Of London 1 - 7+
Także dzięki Adam za polecenie, było warto :wink:
8)

a za miesiąc wraca Fargo z S4 :D
"NO TIME TO DIE"

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner

#307 Post autor: Mystery » wt sie 11, 2020 10:32 am

Adam pisze:
pn sie 10, 2020 12:41 pm
Mystery pisze:
pn sie 03, 2020 12:52 pm
Gangs Of London 1 - 7+
Także dzięki Adam za polecenie, było warto :wink:
8)

a za miesiąc wraca Fargo z S4 :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Liquid
Parkingowy przed studiem nagrań

#308 Post autor: Liquid » śr sie 26, 2020 12:24 pm

Mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich bardzo serdecznie. Polecam angielski serial Safe. Jeden sezon, wartka akcja, obejrzany w 2 dni. Wcześniej oglądałem (też polecam) The Stranger.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner

#309 Post autor: Mystery » pt wrz 04, 2020 11:05 am

Umbrella Academy 2 - 6+
Pierwszy sezon był ciekawszy, tu mamy fajny klimat epoki i bohaterów, ale fabularnie już tak dobrze nie jest, z postaciami coś się działo, ale akcja całości przez cały sezon mało co ruszyła do przodu.

Doom Patrol 2 - 5-
Główny plus jest taki, że było mniej odcinków, niż w pierwszej odsłonie. Cały sezon skupia się głównie na irytującej nowej bohaterce, a pozostałe wątki nie lepsze, chyba tylko robot mnie tu trzymał do końca.

Perry Mason 1 - 7
Serial dla HBO od gości z Boardwalk Empire i wszystko jasne, znakomity pilot, później napięcie trochę siada, raz lepiej, raz słabiej, ale jako geneza bohatera sezon spisuje się bardzo dobrze i nic tylko czekać na kolejne.

Yellowstone 3 - 6
Zaczyna się wymyślanie, ale śledziło się dobrze i nie powiem, ostatnie minuty uratowały ten sezon, jak nie serial, toteż na kolejny czekać wręcz wypada.

Awatar użytkownika
Liquid
Parkingowy przed studiem nagrań

#310 Post autor: Liquid » pt wrz 04, 2020 14:10 pm

"Oszukana" z Angeliną Jolie i Johnem Malkovich'em. Wiem że z 2008 roku ale nie miałem okazji wcześniej oglądać. Bardzo dobry film. Obecnie serial "Ozark" na Netflixie. Bliźniaczo podobny do "Breaking Bad". Głównie ze względu na dłużyzny.

ODPOWIEDZ